Nadstawki paletowe

Nadstawki paletowe

Praktyczne i uniwersalne

Nadstawki paletowe to nowoczesny zamiennik tradycyjnych drewnianych skrzyń, który znalazł zastosowanie w transporcie, magazynowaniu, ale też ogrodnictwie. Nadstawkę umieszcza się na wierzchu standardowej palety EPAL lub EURO, tworząc dodatkowe poziomy do przechowywania towarów.

 

Dzięki nim można efektywnie wykorzystać przestrzeń w miejscu składowania lub w trakcie transportu, a także wygodnie sortować i chronić produkty przed uszkodzeniem. Co ważne, gdy nadstawka paletowa nie jest używana, to dzięki jej zawiasom można ją złożyć i łatwiej przechowywać bez utraty cennej przestrzeni.

 

 
Nadstawki paletowe EPAL

Nadstawki na palety

W ofercie OM Wood znajdziesz standardowe nadstawki na palety, ale realizujemy również indywidualne zamówienia w niestandardowych wymiarach. Tak skonstruowana propozycja handlowa z naszej strony jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mają specyficzne potrzeby związane z prowadzoną działalnością.

Nadstawki drewniane w ogrodnictwie

Nadstawki drewniane

w ogrodnictwie i produkcji rolnej

Nadstawki drewniane to niedrogi i łatwy sposób na zorganizowanie ogrodu, ale doskonale sprawdzają się także w produkcji rolnej. Polscy hodowcy umieszczają w nich ziemię, a następnie sadzonki, co pozwala skutecznie zbudować ogród. Nadstawki drewniane ustawione w równych odstępach stworzą ścieżki między sobą, a całość ogrodu będzie wyglądała ładnie i schludnie.

 

Jako wyposażenie ogrodnictwa nadstawki paletowe tak samo dobrze sprawdzą się w profesjonalnej hodowli, jak i przy domu. Ich uniwersalność jest mądrze praktyczna i od lat są chętnie wybierane do produkcji roślinnej.

 

Nasza oferta

Nadstawki paletowe w rozmiarach 1200/800/200 mm i 800/600/200 mm oraz w wymiarach niestandardowych

Wymiary

1200/800/200 mm 800/600/200 mm

Drewno

Iglaste świerkowe suszone kabinowo

Certyfikaty

IPPC i IPSM 15

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Jakiego wymiaru nadstawki potrzebujesz?
Wybrana wartość: 0

Sprzedaż i dostawa

Zapraszamy do kontaktu

Jak powstają drewniane nadstawki paletowe?

Proces ten zaczyna się w lesie, gdzie drwale wybierają najlepsze drewno świerkowe, z którego tworzy się deski na nadstawki
paletowe. Następnie trafiają one do naszego dostawcy firmy WDK Wood z Andrychowa, od której pozyskujemy oferowany produkt. W WDK deski skręca się z galwanizowanymi zawiasami.

 

Dzięki temu są one odporniejsze na zmienne warunki atmosferyczne, a także lepiej znoszą trudy transportu. W ostatnim etapie nadstawki paletowe poddaje się procesowi suszenia kabinowego zgodnie z normami IPPC i IPSM 15. Musi trwać ono przez co najmniej 30 minut w temperaturze 56°C. Powoduje to, że nasz produkt spełnia normy fitosanitarne i można go używać w każdej branży.

Pozyskanie drewna

Tworzenie desek i skręcanie nadstawek

Suszenie zgodnie z IPPC i ISPM 15

Wysokeij jakości produkt finalny

Nadstawki paletowe z certyfikatem

IPPC i ISPM 15

Nadstawki paletowe z certyfikatem mogą być stosowane w handlu międzynarodowym, gdyż spełniają wyśrubowane normy dotyczące sposobu ich produkcji. Proces ten polega na umieszczeniu ich w specjalistycznych komorach do fumigacji, gdzie są poddawane temperaturze 56°C przez co najmniej 30 minut.


Dzięki temu nasz produkt spełnia normy certyfikatów IPPC i IPSM 15 dotyczących ochrony fitosanitarnej oraz zabezpieczenia przed rozwojem grzybów. Jest to bardzo ważne dla branży spożywczej, medycznej, ale też ogrodnictw i wszystkich firm, które pragną chronić swoje produkty w trakcie transportu lub składowania.

Co to są nadstawki paletowe?

Nadstawki paletowe to dodatkowy element, który umieszcza się na palecie EPAL i innych. Dzięki temu zwiększa się jej pojemność oraz stabilność przechowywanych towarów w trakcie transportu. Nadstawki paletowe buduje się z czterech do sześciu drewnianych desek z metalowymi zawiasami w każdym rogu, by spoić całą konstrukcję. Dzięki temu można je złożyć, gdy nie są potrzebne, więc nie zajmą zbyt wiele miejsca na magazynie.

Ile waży nadstawka palety?

Waga nadstawki palety różni się w zależności od jej wymiaru, rodzaju konstrukcji i materiałów, z których ją wykonano. Standardowa nadstawka paletowa 1200/800/200 mm waży około 9 kg. W przypadku nadstawki na palety 800/600/200 mm waga wynosi około 7,2 kg.

Jakie są rodzaje nadstawek paletowych?

Istnieją dwa rodzaje nadstawek paletowych: drewniane i plastikowe. Drewniana nadstawka na paletę zawsze powstaje z wysokiej jakości drewna świerkowego. Dodatkowo poddaje się ją specjalistycznym zabiegom zgodnym z certyfikatami IPPC i IPSM 15. Z kolei plastikowe nadstawki paletowe są mniej popularne, ale doceniane za łatwość utrzymania ich w czystości. Jednak w porównaniu do drewna ich trwałość jest niższa, a koszt wyższy.

Czy nadstawka paletowa używana jest bezpieczna?

To zależy od jej stanu, sposobu przechowywania oraz sytuacji, w których jej używano. Mimo iż nadstawka paletowa używana jest tańsza, to ryzyko, że na jej powierzchni znajdują się grzyby lub inne zanieczyszczenia jest wyższe. Oznacza to, że lepiej jej nie używać do przechowywania i transportu żywności, w ogrodzie i przy innych grupach produktów.